Obchod – Kalkulace (Manager)

Report Obchod obsahuje informace týkající se odběratelů a dodavatelů firmy, s jejímiž daty aktuálně pracujete. Výstupy mohou být zajímavé zejména pro pracovníky obchodu.

Zobrazení Kalkulace

Tabulkové zobrazení Kalkulace neúplných nákladů Výsledná kalkulace neúplných nákladů slouží především k porovnání plánu se skutečností. Ukazatel hrubého rozpětí (hrubá marže) tvoří krycí příspěvek k úhradě fixních (nevariabilních režijních) nákladů = zisk z prodeje ze skladu. Při rozhodování o produktovém portfoliu podle podílu na celkovém hrubém rozpětí je potřeba počítat s dalšími náklady – obchodní, transakční, marketingové, které nejsou v kalkulaci zahrnuty. 

 

Doporučená nastavení a postupy ovládání

  • Přepínání firem, pokud jich vedete v systému Vario více, řídíte přes roletové menu na panelu nástrojů MODUL>AGENDA>KNIHA>ROK a FIRMA. Nezapomeňte zvolit ROK, za který chcete reporty zobrazovat.
  • Rozvržení můžete kdykoliv upravit dle svých potřeb a poté jej uložit – buď pod stejným, nebo odlišným jménem.
  • Všechny formuláře lze exportovat do formátů xls, rtf, htmltxt pomocí příkazů z nabídky Export dat.
  • Funkcí nabídek Tisk a Náhled/Aktuální objekt (z panelu nástrojů) reporty zobrazíte v náhledu a vytisknete. V náhledovém režimu také můžete formulář odeslat e-mailem v příloze (ve vybraném formátu), nebo jej pouze exportovat do zvoleného formátu a uložit, případně data odeslat do zvolené aplikace MS Office (viz dokument Formáty exportovaných dat, odstavec Propojení programů Office).
  • Příkaz Aktualizovat z nabídky Kontingenční tabulka/graf na Panelu nabídek opětovně načte zobrazení ze zdrojových dat objektu.

 

Navazující dokument

 

Související dokumenty